Yeni Teşvik Sisteminin Zonguldak'ta Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

19 Haziran 2012 tarih ve 28328 sayılı resmi gazetede Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. İlgili Bakanlar Kurulu Kararına ulaşmak için tıklayınız. 

20 Haziran 2012 tarih ve 28329 sayılı resmi gazetede Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararın Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2012/1) yürürlüğe girmiştir. İlgili tebliğe ulaşmak için tıklayınız.

Yeni Teşvik Sistemi ile birlikte Kalkınma Ajansları yerel birimler olarak tanımlanmış ve teşvik başvurusu düzenleme ve bölgelerindeki teşvikleri izleme görevleri verilmiştir.
 
Zonguldak, Yeni Teşvik Sistemine göre 3. Bölgede yer almaktadır. Bu bağlamda Zonguldak Genel, Bölgesel, Büyük Ölçekli ve Stratejik Yatırımların Teşvik avantajlarından faydalanmaktadır.
 
Teşvik Başvuruları Ekonomi Bakanlığı'na yapılır. Ancak Genel Teşvik Uyglamaları kapsamında yer alan ve sabit yatırım tutarı 10 Milyon TL'yi aşmayan mevzuatta belirlenmiş yatırımlar için Zonguldak YDO'ya başvuru yapılabilmektedir. Teşvik Sisteminin ayrıntılarına ve başvuru şartlarına www.ekonomi.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
İlgili Fotoğraflar
Önceki Sayfa